LAJMI I FUNDIT:

Nuhiu i lumtur me fitoren ndaj Drenicës – tregon edhe pse nuk po e inkuadron Alidemën

Nuhiu i lumtur me fitoren ndaj Drenicës – tregon edhe pse nuk po e inkuadron Alidemën

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu është deklaruar për fitoren e skuadrës së tij ndaj Drenicës.

Reklama

Kampioni në fuqi fitoi 3-0 në udhëtim te skuadra nga Skenderaj, për të vazhduar kështu të jetë lider në Superligën e Kosovës.

Nuhiu ka përgëzuar lojtarët e tij për këtë paraqitje, derisa ka folur edhe për gjendjen e Festim Alidemës.

Drita vazhdon sigurt si lider - fiton si mysafir i Drenicës
Lexo po ashtu Drita vazhdon sigurt si lider - fiton si mysafir i Drenicës

“Mendoj se orari ishte shumë i ngjeshur, në pjesën e parë nuk pash freski nga futbollistët e mi, por erdhi ai goli në minutën e fundit e më pas luajtëm mençur”, ka thënë trajneri i Dritës për “Art Sport”.

“Me plotë meritë kemi marrë këtë rezultat, gjendja e Alidemës është mirë… në varësi të kundërshtarit do të vijë edhe mundësia për të, unë kam besim në aftësitë e tij”, përfundoi Nuhiu.

Pas kësaj fitore Drita mbetet akoma e para në tabelë, ndeshja e fundit vjeshtore për ta do jetë në fundjavë kundër Arbërisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori