Zvicra ka arritur fitore përballë Republikës Çeke në ndeshjen e Grupit 2 në Ligën A të Ligës së Kosovës.

Duke qenë skuadra fituese, Helvetikët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi mysafir.

Golashënuesi Breel Embolo (8.0) e ka marrë notën më të lartë në këtë takim, derisa nota më e ulët ka shkuar për mesfushorin çek, Lukas Kalvach.

Dy mesfushorët shqiptarë të Zvicrës, Xherdan Shaqiri (7.2) dhe Granit Xhaka (7.2), janë vlerësuar me nota solide të njëjta.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të futbollistëve të të dyja skuadrave në takimin Zvicra 2-1 Republika Çeke. /Telegrafi/