Manchester City e ka filluar furishëm sezonin 2019/20, njëherësh edhe mbrojtjen e titullit, duke e mposhtur West Ham Unitedin me rezultat -0-5 në udhëtim.

Raheem Sterling ishte tejet i disponuar për lojë, pasi arriti të realizonte het-trik (51’, 75’ dhe 90’+1), ndërsa në listën e golashënuesve ishin edhe Gabriel Jesus (25’) dhe Sergio Aguero (86’).

Manchester City ishte skuadër më e mirë, duke marrë notën e përgjithshme 7.73, ndërsa West Ham u vlerësua me 5.88.

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në ndeshje ishin anësorët e ‘Citizens’, Raheem Sterling dhe Riyad Mahrez, që morën notën 9.8.

Nga ana tjetër, lojtari që kishte paraqitjen më të dobët ishte mbrojtësi Issa Diop, që ishte njëherësh edhe fytyra më tragjike e mysafirëve, gjersa mori vlerësimin 4.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të West Hamit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/