LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Verona 0-6 Inter, Lautaro fantastik

Notat e lojtarëve: Verona 0-6 Inter, Lautaro fantastik
(Foto: Getty Images)

Interi është treguar i pamëshirshëm ndaj Hellas Veronas duke ia shënuar gjashtë gola para tifozëve të vet.

Nerazzurrët ishin dukshëm skuadra më e mirë në fushë, andaj nota e tyre mesatare është shumë më e lartë se ajo e ekipit nikoqir.

Duke qenë golashënues i dyfishtë dhe asistues, Lautaro Martinez ka marrë vlerësim të lartë, i ndjekur nga Edin Dzeko që po ashtu realizoi dy herë.

Interi nëpërkëmb Veronan në triumfin që e mban në top katërshe
Lexo po ashtu Interi nëpërkëmb Veronan në triumfin që e mban në top katërshe

E gjithë skuadra vendase ka marrë nota të ulëta, sidomos faza defensive së bashku me portierin.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Hellas Verona 0-6 Inter. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori