Notat e lojtarëve: Valladolid 3-1 Barca, vlerësohen golashënuesit

(Foto: Getty Images)

Real Valladolidi është duke shpresuar të mbijetojë në La Liga pas fitores bindëse kundër Barcelonës në ndeshjen e xhiros së 36-të.

Falë fitores, skuadra vendase ka marrë notë mesatare më të lartë në krahasim me ekipin kundërshtar që pati përpjekjet e veta.

Dy golashënuesit Cyle Larin e Gonzalo Plata, si edhe portieri Jordi Masip, i kanë marrë vlerësimet më të larta në këtë takim.

Mbrojtësi i krahut të majtë te katalunasit, Alejandro Balde, e ka marrë vlerësimin më të ulët në këtë sfidë.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Real Valladolid 3-1 Barcelona. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?