LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Tottenham 0-0 Milan, vlerësohen Tomori dhe Theo

Notat e lojtarëve: Tottenham 0-0 Milan, vlerësohen Tomori dhe Theo
(Foto: Getty)

Edhe pse luajtën pa gola në Londër, Milani është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në dëm të Tottenham Hotspur.

Reklama

Rezultati ishte i barabartë, por Rossonerët zhvillua lojë më të mirë, ashtu që kanë marrë notë mesatare për një nuancë më të lartë sesa Spursat.

Fikayo Tomori dhe Theo Hernandez janë futbollistët me paraqitjet më të mira në këtë përballje.

Heshtin rrjetat në Londër, Milani eliminon Totenhamin dhe vazhdon në çerekfinale
Lexo po ashtu Heshtin rrjetat në Londër, Milani eliminon Totenhamin dhe vazhdon në çerekfinale

Mbrojtësi vendas, Cristian Romero, i cili u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë, është vlerësuar me notën më të ulët, ndërsa para tij është Heung-min Son.

Në vijim, SofaScore sjell vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Tottenham Hotspur 0-0 Milan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori