Ukraina ka shënuar fitore ndaj Suedisë në vazhdime me rezultat 2-1, duke kaluar në çerekfinale.

Ndeshja e fundit e 1/8 në Euro 2020 doli të jetë interesante, me të dyja skuadrat që sulmonin, duke gjetur golat që në pjesën e parë.

Oleksandar Zinchenko dhe Artem Dovbyk shënuan për Ukrainën, ndërsa Emil Forsberg për Suedinë.

Zinchenko me një gol dhe një asistim ishte më i miri në fushë me notën 8.9

Në anën tjetër Emil Forsberg ishte më i miri me notën 8.1.

Notat e lojtarëve të Suedisë dhe Ukrainës

/Telegrafi/