Milani e kreu punën e vet duke fituar si mysafir i Spalit në ndeshjen e fundit sezonale, mirëpo dështoi të kualifikohej në Ligën e Kampionëve.

Falë lojës më të mirë dhe triumfit, Rossonerët kanë marrë notë më të lartë mesatare (7.02) në raport me kundërshtarin (6.45).

Milani fiton dramën e golave ndaj Spalit, por Atalanta kualifikohet në Ligën e Kampionëve Milani fiton dramën e golave ndaj Spalit, por Atalanta kualifikohet në Ligën e Kampionëve

Hakan Calhanoglu ka marrë notën më të lartë (8.2) i ndjekur shumë afër nga Franck Kessie (8.1).

Vlerësimi më i ulët në këtë sfidë ka shkuar për mesfushorin e Spalit, Mattia Valoti (5.9).

Notat e lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Spalit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/