LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Southampton 1-0 Manchester City

Notat e lojtarëve: Southampton 1-0 Manchester City
Southampton vs Manchester City (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Southamptoni e ka mposhtur Manchester Cityn në javën e 33-të në Ligën Premier me rezultat 1-0.

Reklama

Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi Che Adams në minutën e 16-të, me një asistim të Stuart Armstrong.

Southamptoni ishte më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.35, ndërsa City u vlerësua me 6.66.

Southamptoni fiton tri pikë të arta ndaj Manchester Cityt
Lexo po ashtu Southamptoni fiton tri pikë të arta ndaj Manchester Cityt

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte mbrojtësi i vendasve, Kyle Walker-Peters me notën 8.5.

Oleksandr Zinchenko i Cityt ishte dështimi i kësaj ndeshjeje, pasi u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Southamptonit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/