LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Notat e lojtarëve, Serbi 0-1 Angli: Bellingham lojtar i ndeshjes, Kane dëshpëron

Anglia ka fituar ndaj Serbisë me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin C në EURO 2024.

Golin e vetëm në këtë ndeshjes e shënoi Jude Bellingham në minutën e 13-të, pasi më të tjerë nuk kishte.

SofaScore ka vlerësuar skuadrat dhe lojtarët, ku nota e Anglisë në këtë përballje ishte 7.05, ndërsa ajo e Serbisë ishte 6.75.


Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Bellingham i vlerësuar me notën 7.8, pasi goli i tij ishte vendimtar.

Paraqitje pozitive kishin edhe John Stones (7.3), Kyle Walker (7.2) dhe Declan Rice (7.2).

Lojtari më i dobët në ndeshjes ishte Namanja Gudel me notën 6.5.

Anglia me fitore merr kryesimin e grupit me tri pikë, ndërsa Sllovenia dhe Danimarka kanë nga një pikë. Serbia është e fundit pa pikë.

Notat e lojtarëve të Serbisë dhe Anglisë

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori