LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Roma 4-2 Liverpool, Mane dhe Nainggolan me vlerësime të larta

Notat e lojtarëve: Roma 4-2 Liverpool, Mane dhe Nainggolan me vlerësime të larta
(Foto: Getty Images)

Roma e fitoi ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit, mirëpo dështoi të kualifikohej në finale.

Reklama

Vendasit bënë paraqitje më të mirë në përgjithësi dhe u vlerësuan me notë më të mirë (6.88), në raport me skuadrën mysafire (6.39).

Liverpooli eliminon Romën, sfidon Realin në finale
Lexo po ashtu Liverpooli eliminon Romën, sfidon Realin në finale

Sadio Mane, i cili shënoi golin e parë për Redsat, është vlerësuar me notën më të lartë në këtë sfidë (8.1).

Pas tij është renditur mesfushori i Giallorossëve, Radja Nainggolan (7.9), i cili shënoi dy herë.

Mbrojtja e Liverpoolit është vlerësuar me nota të ulëta, ndërsa notën më të ulët e ka marrë portieri Loris Karius (5.7)

Alessandro Florenzi ishte lojtari me notën më të ulët te skuadra e Romës (6.3).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Liverpoolit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/