LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Roma 1-0 Bayer Leverkusen: Cristante më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Roma 1-0 Bayer Leverkusen: Cristante më i miri në fushë

Roma ka shënuar fitore ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Reklama

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Edoardo Bove në pjesën e dytë.

Lojtari më i vlerësuar në këtë takim ishte Bryan Cristante me notën 7.4.

Vlërësim të lartë kishin edhe Lorenzo Pellegrini (7.4) dhe Tammy Abraham (7.3).

Më i miri te gjermanët ishte Piero Hinicapie me notën 7.3.

Notat e lojtarëve të Romës dhe Bayer Leverkusenit

/Telegrafi/