Real Madridi ka marr fitoren e radhës kundër Granadas me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 16-të në La Liga.

Të besuarit e Zinedine Zidanes duket se janë kthyer në binar, pas disa rezultateve jo të mira në muajin nëntor.

Casemiro dhe Karim Benzema shënuan golat në këtë fitore të mbretërve.

Braziliani Casemiro ishte më fushë me notën 8.3.

Me këtë fitore Real Madridi tani ka 32 pikë, aq sa Atletico, por ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Notat e lojtarëve të Real Madridit

Notat e lojtarëve të Granadas

/Telegrafi/