PSG ka shënuar fitore ndaj Montpellier me rezultat 2-0, në kuadër të javës së 7-të të Ligue 1.

Edhe pse Kylian Mbappe dhe Neymar kishin disa raste, golat i shënuan Idrissa Gueye dhe Julian Draxler.

Por lojtari më i mirë në ndeshje u vlerësua Ander Herrera me notën 8.6.

Pas tij menjëherë ishte Gueye me notën 8.3.

PSG pas kësaj fitoreje ka 24 pikë, pas tetë ndeshjeve.

Notat e lojtarëve të PSG dhe Montpellier

/Telegrafi/