Milani ka arritur që në frymën e fundit ta mposht Parmën dhe t’i fitoj tri pikë në kuadër të javës së 14-të në Serie A.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi mbrojtësi The Hernandez në minutën e 88-të, për t’i fituar kështu skuadrës së tij tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Milani ishte skuadër më e mirë në fushë, derisa mori notën e përgjithshme 7.17, ndërsa Parma u vlerësuar me 6.45.

Parma vs Milan (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Hakan Calhanouglu, që mori notën 8.2.

Në anën tjetër, ai që dështoi ta tregonte vetën në këtë përballje ishte Matteo Darmian, që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Parmës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/