Manchester City e ka nëpërkëmbur Shakhtar Donetskun në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Skuadra angleze ka marrë notë mesatare shumë më të lartë (7.76), në krahasim me ekipin ukrainas (5.58).

Fitore e lartë e Cityt ndaj Shakhtarit, Jesus shënon het-trik Fitore e lartë e Cityt ndaj Shakhtarit, Jesus shënon het-trik

Riyad Mahrez (9.8) dhe Gabriel Jesus (9.4) janë lojtarët me notat më të larta në këtë takim, ndërsa e gjithë skuadra e Pep Guardiolas është vlerësuar për paraqitjen e tyre.

Notën më të ulët në këtë sfidë padyshim se e ka marrë portieri Andriy Pyatov (4.6), i cili pranoi gjashtë gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Shakhtar Donetskut (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/