LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Manchester City 3-1 Copenhagen: Julian Alvarez, lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Manchester City 3-1 Copenhagen: Julian Alvarez, lojtar i ndeshjes

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Copenhagen me rezultat 3-1 edhe në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, për të kaluar në çerekfinale.

Manuel Akanji, Julian Alvarez dhe Erling Haaland i shënuan golat për qytetarët, ndërsa golin e nderit për danezët e shënoi Mohamed Elyounoussi.

Lojtari më i mirë në ndeshje doli të jetë Alvarez që nga SofaScore u vlerësua me notën 8.3.


Pas tij vlerësim të lartë kishin Rico Leëis (7.5), Manuel Akanji (7.5) dhe Mateo Kovacic (7.5).

Te mysafirët më i miri ishte Elyounoussi me notën 7.6, ndërsa më i dobëti në fushë u vlerësua portieri Kamil Grabara me notën 5.1.

Notat e lojtarëve të Man City dhe Copenhagen

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori