LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Man Utd 0-0 Southampton, zhgënjen Casemiro

Notat e lojtarëve: Man Utd 0-0 Southampton, zhgënjen Casemiro
(Foto: Getty)

Manchester Unitedi dhe Southamptoni janë ndarë në paqe në Old Trafford, në ndeshjen e javës së 27-të të Ligës Premier.

Reklama

Duke qenë se rezultati ishte i barabartë dhe skuadrat patën rastet e tyre, edhe notat mesatare janë të përafërta.

Ka zhgënjyer Casemiro, i cili u përjashtua me karton të kuq që në minutën e 34, ashtu që ka marrë notë më të ulët në këtë takim.

Casemiro u përjashtua me të kuq, Unitedi luan pa gola ndaj Southamptonit
Lexo po ashtu Casemiro u përjashtua me të kuq, Unitedi luan pa gola ndaj Southamptonit

Portieri mysafir, Gavin Bazunu, mbrojtësi vendas Luke Shaw e portieri David de Gea, janë futbollistët me paraqitjet më të mira.

Në vijim është vlerësimi i plotë i SofaScore për lojtarët e të dyja skuadrave në ndeshjen Manchester United 0-0 Southampton. /Telegrafi/