Manchester City ka triumfuar 4-0 ndaj Chelseat, duke e eliminuar kështu nga FA Cup.

Golat për Citizens i shënuan Riyad Mahrez me dy, Julian Alavrez dhe Phil Foden.

Manchester City ishte dukshëm ekip më i mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.20, me Chelsean që u vlerësua me 6.31.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë duel ishte padyshim Mahrez, që realizoi dy gola dhe u notua me 8.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Kalidou Koulibaly me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/