Liverpooli ka fituar 2-0 ndaj Aston Villës në kuadër të javës së 33-të të Ligës Premier.

Golat për The Reds i shënuan Sadio Mane dhe Curtis Jones, që të dy këto të shënuara në pjesën e dytë.

Liverpooli ishte skuadër më e mirë në fushë dhe u notua me 6.88, ndërsa Aston Villa u vlerësua me 6.35.

Liverpool – Aston Villa (Foto: Carl Recine/Pool via Getty Images/Guliver)

Lojtari më paraqitje më të mirë në këtë sfidë ishte portieri Alisson Becker që bëri disa pritje dhe u notua me 7.8.

Sulmuesi i mysafirëve, Keinan Davis, doli të ishte dështimi i ndeshjes, duke u vlerësuar me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Liverpoolit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Aston Villes (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/