Lazio ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Reklama

Sergej Milinkovic-Savic, Mattia Zaccagni, Luis Alberto dhe Felipe Anderson i shënuan golat për kryeqytetasit në këtë takim.

Por lojtari më i mirë në ndeshje ishte Albeto me notën 8.5, aq sa u vlerësua edhe Zaccagni.

Mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj ishte solid në këtë përballje me notën 7.5.

Ciprian Tatatusanu me notën 5.7 dhe Rafael Leao me notën 5.8 ishin më të dobëtit në këtë ndeshje.

Notat e lojtarëve të Milanit dhe Lazios

/Telegrafi/