LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Kroacia 3-1 Skocia, shkëlqimi i Modric

Notat e lojtarëve: Kroacia 3-1 Skocia, shkëlqimi i Modric
(Foto: Twitter/Uefa Euro 2020)

Kroacia e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt të ‘Euro 2020’ falë fitores bindëse (3-1) ndaj Skocisë.

Reklama

Skuadra ballkanike i mori pikët e nevojshme dhe i shënoi golat e duhur për t’u pozicionuar në vend të dytë në Grupin D, para Republikës Çeke që po ashtu është kualifikuar nga vendi i tretë.

Ekipi kroat bëri paraqitje të mirë në përgjithësi, porse u veçua Luka Modric me lojën e tij, asistimin dhe golin.

Kroacia fiton ndaj Skocisë dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales
Lexo po ashtu Kroacia fiton ndaj Skocisë dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales

Në anën tjetër, nota më e ulët ka shkuar për portierin skocez, David Marshall, që pranoi tre gola.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve në sfidën e ‘Euro 2020’ ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori