Juventusi ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Empolit me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së 11-të në Serie A.

Moise Kean, Ëest McKennie dhe Adrien Rabiot (2) i shënuan golat për Zonjën e Vjetër.

Juan Cuadrado ishte më i vlerësuari në këtë ndeshje me notën 9.2. fal dy asistimeve të tij.

Rabiot me notën 8.5 ishte lojtari tjetër më formë të mirë te Juve.

Portieri Guglielmo Vicario ishte më i dobëti në fushë me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Juventusit dhe Empolit

/Telegrafi/