LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Irlandë e Veriut 2-1 Kosovë: Muriqi më i mirë në fushë, dëshpëron mbrojtja 

Notat e lojtarëve, Irlandë e Veriut 2-1 Kosovë: Muriqi më i mirë në fushë, dëshpëron mbrojtja 

Kosova edhe pse ishte në epërsi, në fund u desh të pajtohet me humbjen ndaj Irlandës së Veriut me rezultat 2-1 në kuadër të Ligës C, Grupit të 2-të.

Pas një pjesë të parë të mirë, ku nuk munguan rastet, golat u shënuan në pjesën e dytë.

Ndeshjen e hapi Vedat Muriqi me një super gol nga distanca, ndërsa vendasit fituan me golat e Gavin Ëhyte dhe Josh Magennis.

Lojtar më i mirë në fushë ishte Muriqi që u vlerësua me notën 8.6.

Sa i përket më të dobëtëve në fushë ishin Milot Rashica me notën 6.3, Fidan Aliti me notën 6.4 dhe Florent Hadërgjonaj me notën 6.6.

Reklama

Arijanet Muric ishte prej më të mirëve me notën 7.5.

Notat e lojtarëve të Irlandës së Veriut dhe Kosovës

Reklama

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori