Interi e ka shijuar fitoren e parë në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve duke fituar përballë Sheriff Tiraspolit.

Falë paraqitjes më të mirë, Nerazzurrët kanë marrë notë mesatare më ta lartë në krahasim me skuadrën moldave.

Nicolo Barella (8.2), Lautaro Martinez (8.1) dhe Arturo Vidal (7.9) ishin lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë.

Interi merr fitoren e parë në grup, nënshtron Sheriffin Interi merr fitoren e parë në grup, nënshtron Sheriffin

Ndërkohë që lojtarët anësore të fazës ofensive të Sheriffit nuk kanë bërë paraqitje të duhur.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave nga SofaScore në ndeshjen Inter 3-1 Sheriff Tiraspol. /Telegrafi/