Notat e lojtarëve: Fulham 1-5 Arsenal, Lacazette më i miri në fushë – vlerësim i lartë edhe për Xhakën dhe Mustafin

Alexandre Lacazette shënoi dy herë (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Arsenali është treguar skuadër shumë e fortë në krahasim me Fulhamin në ndeshjen javës së tetë të Ligës Premier.

Falë paraqitjes së tyre, Topçinjtë kanë marrë notë mesatare më të lartë (7.32), në krahasim me kundërshtarin e tyre (6.21).

Arsenali nëpërkëmb Fulhamin
Lexo po ashtu Arsenali nëpërkëmb Fulhamin

Alexandre Lacazette është lojtari me notën më të lartë në këtë takim (8.9) falë dy golave të tij.

Ndërkaq, edhe Pierre-Emerick Aubameyang (8.8) me dy gola dhe Aaron Ramsey (7.9), janë vlerësuar pas inkuadrimit nga banka rezervë.

Paraqitje për t’u lavdëruar edhe për futbollistët shqiptarë të Arsenalit, Granit Xhaka (7.3) dhe Shkodran Mustafi (7.1).

Natyrisht se vlerësimi më i ulët ka shkuar për portierin e Fulhamit, Marcus Bettinelli, i cili i pranoi pesë gola në këtë takim.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Fulhamit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Tre lojtarë të Arsenalit mund të mos marrin medaljen nëse Topçinjtë fitojnë titullin e Ligës Premier

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute