Liverpooli ka lëshuar pikë në udhëtim te Brightoni në kuadër të Ligës Premier, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Golin për vendasit e shënoi Pascal Gross, derisa për The Reds realizator ishte Diogo Jota.

Brightoni ishte skuadër më e mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.59, derisa Liverpooli u vlerësua me 6.43.

Liverpooli lëshon fitoren nga dora ndaj Brightonit Liverpooli lëshon fitoren nga dora ndaj Brightonit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Nathaniel Phillips i Liverpoolit me notën 7.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Leandro Trissard me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/