Manchester United arriti të mposht Brentfordin me rezultat 3-1 në kuadër të Ligës Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Anthony Elanga, Mason Greenwood dhe Marcus Rashford, ndërsa për vendasit shënoi Ivan Toney.

United ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.26, me Brentfordin që u vlerësua 6.61.

Fitore komode e Man Unitedit ndaj Brentfordit Fitore komode e Man Unitedit ndaj Brentfordit

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte David de Gea, që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Sergi Canios që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: