Atletico Madridi dhe Rayo Vallecano kanë ndarë pikët në barazimin 1-1 në kuadër të javës së 10-të në La Liga.

Reklama

Alvaro Morata shënoi për vendasit në mesin e pjesës së parë, ndërsa Radamel Falacao barazoi shifrat në fundin e ndeshjes.

Griezmann ishte më i miri te vendasit me notën 8.4.

Pas tij lartë u vlerësuan edhe Geiffrey Kondogbia me 7.7 dhe Morata me 7.4.

Te mysafirët më i miri ishte Ivan Balliu me notën 7.3.

Notat e lojtarëve të Atletico Madrid dhe Rayo Vallecanos

/Telegrafi/