Arsenali e mposhti Bunrleyn 2-1 në ‘Emirates Stadium’ për t’i fituar kështu tri pikët e dyta në sezonin e ri të Ligës Premier.

Golat për The Gunners i shënuan Alexander Lacazette (13’) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (64’), ndërsa për mysafirët shënoi Ashley Barnes (43’).

Topçinjtë ishin skuadër më e mirë në fushë, derisa morën notën 7.04, ndërsa Burnley u vlerësuar me notën 6.63.

Arsenal vs Burnley (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Lojtari më i dalluar i kësaj përballje ishte mesfushori i skuadrës londineze, Dani Ceballos, që asistoi në dy golat, gjersa mori notën 8.3.

Nga ana tjetër, lojtari me paraqitjen më të dobët ishte sulmuesi i Burnleyt, Chris Wood, që mori vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Burnleyt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/