Arsenali ka marrë vetëm një pikë në javën e 14-të të Ligës Premier, pasi barazoi 2-2 në udhëtim te Norwichi.

Golat për The Gunners i shënoi Pierre-Emerick Aubameyang (29’ dhe 57’), ndërsa për Norwichin shënuan Teemu Pukki (21’) dhe Todd Cantwell (45’+1).

Norwichi ishte skuadër më e mirë në fushë, derisa mori notën e përgjithshme 6.95, me Arsenalin që u vlerësua me 6.78.

Norwich vs Arsenal (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte sulmuesi i vendasve, Onel Hernandez, që u notua me 8.0, shkaku i asistimit.

Në anën tjetër, dështimet i këtij takimi u cilësuan, David Luiz, Matteo Guendouzi, me vlerësimin 6.4.

Fredrik Ljungberg fillon aventurën me barazim te Arsenali, ndalen nga Norwichi Fredrik Ljungberg fillon aventurën me barazim te Arsenali, ndalen nga Norwichi

Paraqitje të mirë në këtë përballje kishin Granit Xhaka (6.8) dhe Shkodran Mustafi (6.9).

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:  

Notat e lojtarëve të Norwochit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/