LAJMI I FUNDIT:

Nora Gjakova merr medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Bakut, nuk paraqitet në finale shkaku i lëndimit

Nora Gjakova merr medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Bakut, nuk paraqitet në finale shkaku i lëndimit

Xhudistja jonë, Nora Gjakova është detyruar të mos paraqitet në finalen e Grand Slamit që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit, shkaku i një lëndimi në pësuar në gjysmëfinale.

Nora ishte afër të merrte medaljen e artë në Grand Slamin e Bakut në kategorinë deri në 57 kilogramë, pasi ishte e pandalshme në çdo luftë.

Megjithatë, xhudistja pejane duhet të kënaqet me medaljen e argjendtë, pasi nuk mund të paraqitet në finale shkaku i lëndimit.

Nora Gjakova ‘demolon’ kundërshtaren serbe, kalon në gjysmëfinale të Grand Slamit të Bakut
Lexo po ashtu Nora Gjakova ‘demolon’ kundërshtaren serbe, kalon në gjysmëfinale të Grand Slamit të Bakut

Është vet faqja zyrtare e Federatës së Xhudos, e cila ka konfirmuar se Nora u dëmtua në gjysmëfinale.

“Nora Gjakova fiton medaljen e argjendtë në Grand Slam Baku 2024”.

“Nora Gjakova ishte e pandalshme deri në finale të Grand Slam Baku 2024 ku për arsye të lëndimit është detyruar ta ndërpres  garën dhe të merr medaljen e argjendtë”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, pejania mposhti gjeorgjianen Nino Loladze në luftën e parë, Acejla Toprak të Azerbajxhanit në të dytën, serben Marica Perisic në çerekfinale dhe holandezen Julie Beurskens në gjysmëfinale.

Në finale, Gjakova do të ndeshje me kanadezen Christa Deguchi, por ishte e pafat. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori