LAJMI I FUNDIT:

Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën

Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën
Foto: Ilustrim

Një person është arrestuar të martën në Pejë, pasi i njëjti ka penguar zyrtarët policorë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Reklama

Policia ka njoftuar se gjatë arrestimit i dyshuar ka rezistuar me ç’ rast dy zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore.

“Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

Lidhur me rastin, Prokuroria Themelore në Pejë ka konfirmuar për Telegrafin se brenda afatit ligjor, do të paraqesin kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

“I dyshuari është ndaluar për 48 orë. Prokurori i Shtetit do të paraqes kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit”, ka thënë zëdhënësi i kësaj prokurorie, Shkodran Nikçi.

Ndërsa, Telegrafi mëson se incidenti ka ndodhur për shkak të shqiptimit të një gjobë dhe se njëri nga zyrtarët policorë, si pasojë e sulmit nga i dyshuari ka pësuar thyerje të dorës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Shpërthim në veri të Mitrovicës

Shpërthim në veri të Mitrovicës

Lajme
Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Gërvalla dënon fjalimin e Vuçiqit në OKB, kërkon reagim nga SHBA dhe BE: U shkelën zotimet e marra në Bruksel

Lajme
Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Escobar: Jam i shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

Lajme
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

“Bild” jehonë fjalimit të Ramës: I vuri frenat ankesave të Rusisë para gjithë botës

Lajme
Dita Ndërkombëtare pa Makina, mbyllet përkohësisht një rrugë dhe ndryshon qarkullimi i disa linja të autobusëve në Prishtinë

Dita Ndërkombëtare pa Makina, mbyllet përkohësisht një rrugë dhe ndryshon qarkullimi i disa linja të autobusëve në Prishtinë

Prishtina
Kalo në kategori