LAJMI I FUNDIT:

Shkodran Nikçi

66 Artikuj

Prokuroria kërkon paraburgim për Tush Frrokajn, i dyshuar për vrasjen në Klinë

Prokuroria kërkon paraburgim për Tush Frrokajn, i dyshuar për vrasjen në Klinë

Drejtësi
Brenda një viti në Pejë 248 gra e 80 burra ishin viktima të dhunës në familje, Prokuroria ka ngritur 277 aktakuza

Brenda një viti në Pejë 248 gra e 80 burra ishin viktima të dhunës në familje, Prokuroria ka ngritur 277 aktakuza

Jehona Hulaj
Shtëpia e djegur në Istog, banorët thonë se rasti s’ka të bëjë me probleme ndër-etnike

Shtëpia e djegur në Istog, banorët thonë se rasti s’ka të bëjë me probleme ndër-etnike

Siguri
Ndërtimet pa leje, Prokuroria e Pejës ngrit aktakuzë ndaj 25 zyrtarëve komunalë

Ndërtimet pa leje, Prokuroria e Pejës ngrit aktakuzë ndaj 25 zyrtarëve komunalë

Kosovë
Prokuroria nis hetimet për vërshimet në Pejë

Prokuroria nis hetimet për vërshimet në Pejë

Drejtësi
Vjehrri ngacmon seksualisht nusen e djalit në Pejë, ndalohet për 48 orë

Vjehrri ngacmon seksualisht nusen e djalit në Pejë, ndalohet për 48 orë

Kronika e Zezë
Rastet e paraqitura nga Peci, Prokuroria: Kemi nisur hetimet, por i raportojmë vetëm kryeprokurorit

Rastet e paraqitura nga Peci, Prokuroria: Kemi nisur hetimet, por i raportojmë vetëm kryeprokurorit

Kosovë
Një person tentoi të fusë lëndë narkotike në burgun e Dubravës, arrestohet nga policia, Nikçi: Ky është rasti i tretë në dy muajt e fundit që kemi identifiku

Një person tentoi të fusë lëndë narkotike në burgun e Dubravës, arrestohet nga policia, Nikçi: Ky është rasti i tretë në dy muajt e fundit që kemi identifiku

Elfije Boletini
Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën

Një person në Pejë sulmon zyrtarët policorë pasi e gjobitën – njërit ia thyen dorën

Kronika e Zezë
Prokuroria për vrasjen në Pejë: Një rast i tillë s’ka ndodhur më parë

Prokuroria për vrasjen në Pejë: Një rast i tillë s’ka ndodhur më parë

Donjeta Zeqiraj
Rasti tragjik në Pejë, sot pritet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit

Rasti tragjik në Pejë, sot pritet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit

Elfije Boletini
Rasti i vdekjes së foshnjës në Spitalin e Pejës, deklarohet prokuroria

Rasti i vdekjes së foshnjës në Spitalin e Pejës, deklarohet prokuroria

Drejtësi
Arrestohet në Pejë autori i vrasjes në Tiranë dhe personi që e strehoi

Arrestohet në Pejë autori i vrasjes në Tiranë dhe personi që e strehoi

Donjeta Zeqiraj
Rasti i sulmit fizik ndaj të moshuarës në Pejë, Prokuroria thotë se janë në fazën përfundimtare të veprimeve hetimore

Rasti i sulmit fizik ndaj të moshuarës në Pejë, Prokuroria thotë se janë në fazën përfundimtare të veprimeve hetimore

Elfije Boletini
Ende nuk ka aktakuzë për Aurona Pelaj, e dyshuar për sulm ndaj të moshuarës në Pejë – avokati Selimaj thotë se ajo mund të jetë në Gjermani

Ende nuk ka aktakuzë për Aurona Pelaj, e dyshuar për sulm ndaj të moshuarës në Pejë – avokati Selimaj thotë se ajo mund të jetë në Gjermani

Elfije Boletini
Dhunimi në Pejë – viktima dhe i dyshuari janë të mitur

Dhunimi në Pejë – viktima dhe i dyshuari janë të mitur

Donjeta Zeqiraj
Mjeku i Spitalit të Pejës vdes në vendin e punës – prokuroria nis hetimet

Mjeku i Spitalit të Pejës vdes në vendin e punës – prokuroria nis hetimet

Kosovë
Dy të arrestuar për rrahje të rëndë – momenti kur e fusin në veturë të riun në Pejë

Dy të arrestuar për rrahje të rëndë – momenti kur e fusin në veturë të riun në Pejë

Kronika e Zezë
Prokuroria sqarohet për rastin e therjes me thikë të 25-vjeçarit në Istog: Askush nuk është arrestuar

Prokuroria sqarohet për rastin e therjes me thikë të 25-vjeçarit në Istog: Askush nuk është arrestuar

Donjeta Zeqiraj
“Ka dështuar zbatimi i detyrave dhe misionit” – rasti i foshnjës së vdekur në Pejë, lirimi nga detyra i kryeinspektorit dhe reagimi i PRAK-ut

“Ka dështuar zbatimi i detyrave dhe misionit” – rasti i foshnjës së vdekur në Pejë, lirimi nga detyra i kryeinspektorit dhe reagimi i PRAK-ut

Besnike Salihu
Foshnja e vdekur dyshohet se u fut në rrobalarëse në Spitalin e Pejës – Prokuroria jep detaje

Foshnja e vdekur dyshohet se u fut në rrobalarëse në Spitalin e Pejës – Prokuroria jep detaje

Jehona Hulaj
Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Drejtësi
Sulmi fizik ndaj të moshuarës në Pejë, prokurori shkon në vendin e ngjarjes

Sulmi fizik ndaj të moshuarës në Pejë, prokurori shkon në vendin e ngjarjes

Kosovë
“Kom me ta shpraz karikatorin n’kry…”, katër persona rrahin brutalisht një të ri në Pejë

“Kom me ta shpraz karikatorin n’kry…”, katër persona rrahin brutalisht një të ri në Pejë

Elfije Boletini