Një djalë i vogël lindi në mes të gushtit në një autobus në linjën Paris-Varshavë.

Lajmin e mirë e ka bërë të ditur linja e autobusëve FlixBus.

“Lindi një djalë. Më 17 gusht na priti një pasagjer i papritur që vendosi të niste aventurën e jetës në FlixBus!”, shkruan ata.

“Nëna udhëtoi me ne nga Parisi në Varshavë dhe lindja filloi pak para mbërritjes në stacionin e Poznanit. Situata ishte jashtëzakonisht dinamike, por falë reagimit dhe mbështetjes së shpejtë të shoferit dhe pasagjerëve, gjithçka shkoi pa komplikime”, shtuan ata.

Pas lindjes, nënë e bir u morën me ambulancë dhe u transportuan shëndoshë e mirë në spital dhe FlixBus ka një surprizë për vogëlushin.

Reklama

“Djali do të marrë udhëtime falas në FlixBus dhe FlixTrain nga ne deri në ditëlindjen e tij të 18-të. Meqenëse ky është foshnja e tretë e lindur në FlixBus, ju lutemi vini re se ndërsa udhëtimet falas janë të shkëlqyera, kjo nuk është një garë”, shkruan ata në postim. /Telegrafi/

Reklama