Real Madridi po humbet në nga Club Brugge me rezultat 2-0 pas 45 minutave.

Edhe pse Real Madridi po sulmon dhe po krijon raste, nuk kanë arritur ta gjejnë portë.

Emmanuel Dennis ka qenë makth për mbrojtjen madrilene duke shënuar dy herë.

21 vjeçari nigerian po del të jetë enigmë e pazgjidhur për mbrojtjen e Realit.

Fillimisht ai e gjeti rrjetën në minutën e 9-të, pastaj edhe në minutën e 39-të.

Por festa e tij ishte ajo që i befasoi të gjithë, pasi pas çdo goli, ai festonte me stilin ‘SIU’, që shpesh portugezi i Juventusit feston me të.

Ronaldo që aktualisht luan te Juventusi, është legjendë e klubit madrilen./Telegrafi/