Barcelona ka bërë dy hapa shumë të rëndësishëm në javën e fundit për të siguruar të ardhmen e klubit.

Reklama

Pedri dhe Ansu Fati, janë dy futbollistët që do të drejtojnë projektin e Barçës në vitet e ardhshme.

Kontratat e dyshes përfundonin në qershorin e ardhshëm, por klubi i ka rinovuar përkatësisht deri në vitin 2026, përkatësisht 2027.

Më poshtë Marca ka bërë një formacion me Barçën e së ardhmes, një Barça e projektuar për 10 vite.

INAKI PENA (22 VJEÇ)

Portieri i Barcelonës B nuk e ka të lehtë me konkurrencën me Ter Stegen dhe Neton, por nëse Barça shikon akademinë, ka edhe një portier. Kontrata e tij përfundon në vitin 2023.

Reklama

DEST (20 VJEÇ)

Mbrojtësi holandez është në sezonin e tij të dytë në Barcelonë. I gjithanshëm dhe me hapësirë ​​për përmirësim, Koeman ka filluar ta përdorë edhe në sulm, si anësor. Ai ka kontratë deri në vitin 2025.

Reklama

ARAUJO (22 VJEÇ)

Uruguaiani është pothuajse bosi i mbrojtjes së Barçës kur është në nivel të lartë. Shpejt, ai po ecën mirë, një mbrojtës i mirë në lojën një-me-një … Dalja me top është pika e tij për t’u përmirësuar. Ai ka kontratë deri në vitin 2023.

ERIC GARCÍA (20 VJEÇ)

Shumë i mirë, sidomos me topin, por ka shumë për të përmirësuar, sidomos në duele. I nënshkruar si lojtar i lirë nga City këtë verë, ai ka një kontratë deri në vitin 2026.

Reklama

ALEJANDRO BALDE (18 VJEÇ)

Ai bëri debutimin e tij kundër Bayern, në një lojë shumë të vështirë, dhe la një ndjenjë të mirë. Edhe Simeone e theksoi në një intervistë në Olé javën e kaluar, pavarësisht se kishte luajtur shumë pak minuta me ekipin e parë. Ai ka kontratë deri në vitin 2024.

Reklama

NICO (19 VJEÇ)

Mesfushori që ka startuar në ndeshje si Atlético-Barcelona. Ku ka më mirë se Busquets t’i mësojë atij zanatin e një mesfushori. Ai ka kontratë deri në vitin 2024.

GAVI (17 VJEÇ)

Nis shumë ndeshje me Barcelonën pavarësisht se nuk ishte në moshë madhore, ndësa mori edhe ftesë nga kombëtarja spanjolle, me të cilën e nisi në gjysmëfinale dhe në finale të Ligës së Kombeve të UEFA-s. Shumë personalitet, nuk frikësohet, përveçse di të luajë, është i pari që mbrohet. Ai ka kontratë deri në vitin 2023.

Reklama

PEDRI (18 VJEÇ)

Një realitet i vërtetë, një nga lojtarët më të mirë spanjollë me 18 vite. Thirret të drejtojë mesfushën e Barcelonës. Punon dhe luan me lehtësi. Duhet të punojë vetëm te goli. Ai ka rinovuar këtë javë deri në vitin 2026.

Reklama

RIQUI PUIG (22 VJEÇ)

Ndonëse nuk luan shumë, ai është një nga talentet që ka krijuar më shumë pritshmëri vitet e fundit. Nuk është i preferuari i Koeman. Ai ka kontratë deri në vitin 2023.

DEMIR (18 VJEÇ)

I majtë, i zoti, i pëlqen të fillojë nga e djathta dhe të hyjë brenda zonës. Luaj mirë midis rreshtave. Barça ka një mundësi blerjeje për austriakun në fund të këtij sezoni.

Reklama

ANSU FATI (18 VJEÇ)

Xhevahiri i skuadrës, ka gjithçka për të qenë një yll botëror. I shpejtë, me imagjinatë dhe me nuhatje goli.

Fati pritet të jetë ai që e çon Barcelonën në një nivel tjetër. /Telegrafi/