LAJMI I FUNDIT:

Një asistim dhe një gol, Ibrahimovic tmerri i Interit në pjesën e parë

Një asistim dhe një gol, Ibrahimovic tmerri i Interit në pjesën e parë
Zlatan Ibrahimovic (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Është zhbllokuar ndeshja në stadiumin e Milanos, ku zhvillohet Derby della Madonnina ndërmjet dy rivalëve lokalë, Inter dhe Milan.

Rossonerët e patën iniciativën në pjesën e parë duke e kërkuar vazhdimisht golin dhe në fund ia arritën. Zlatan Ibrahimovic e pranoi topin me kokë dhe asistoi drejt Ante Rebicit, i cili e futi në rrjetë (40’).


Më herët gjatë ndeshjes, Milani pati një tjetër mundësi të artë për të shënuar, kur Hakan Çalhanoglu e goditi shtyllën.

Ndërsa edhe pas zhbllokimit të rezultatit, kuqezinjtë vazhduan të tregoheshin të rrezikshëm dhe ia dolën ta realizonin edhe golin e dytë.

Në minutat shtesë të pjesës së parë (45’+1), Ibrahimovic ishte i lirë në zonë dhe topi nga Franck Kessie shkoi tek ai, ndërsa goditja me kokë u ndal në rrjetë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori