Nicole Scherzinger – këngëtarja e “The Pussycat Dolls” – është goditur me një padi të rëndë nga koreografja Robin Antin – themeluesja e grupit – që u ngrit të premten në Gjykatën Supreme të Los Angeles-it, raporton The Hollywood Reporter.

Sipas padisë, interpretuesja, 43 vjeçe, ra dakord për një ribashkim të grupit të vajzave seksi pas hiteve të tilla si “Don’t Cha” dhe “Stickwitu”.

Scherzinger pretendohet se ka nënshkruar një ribashkim dhe ‘sipërmarrje të re biznesi Pussycat Dolls’ me Antin, duke rënë dakord me 49 për qind të marrëveshjes.

Pussy Cat Dolls (Foto: GC Images)

Padia thotë se Scherzinger “tani refuzon të marrë pjesë në turne” pas anulimit të datave origjinale për shkak të pandemisë COVID-19 dhe “ka kërkuar të rinegociojë kushtet” e kontratës së saj.

Të gjitha lajmet nga Nicole Scherzinger Të gjitha lajmet nga Nicole Scherzinger

Vazhdon të pretendojë se gjyqtarja e “The Masked Singer” tani dëshiron një pjesë të madhe të 75 për qind së bashku me autoritetin përfundimtar të vendimmarrjes dhe nuk do të marrë pjesë nëse kërkesat e saj nuk plotësohen.

Nicole Scherzinger (Foto: The Hollywood Reporter)

Scherzinger është ylli më i famshëm i “Pussycat Dolls”, të cilin Antin e themeloi në 1995.

“Pussy Cat Dolls” janë të njohur për hitet si: “Buttons”, “When I Grow Up”, “Beep” etj. /Telegrafi/