LAJMI I FUNDIT:

Nga Tom Cruise, Daniel Craig e deri te Elon Musk – meshkujt e famshëm që iu nënshtruan botoksit dhe ndërhyrjeve estetike

Nga Tom Cruise, Daniel Craig e deri te Elon Musk – meshkujt e famshëm që iu nënshtruan botoksit dhe ndërhyrjeve estetike

Tashmë edhe meshkujt kanë filluar që të përdorin mbushje të buzëve apo t’i nënshtrohen ndërhyrjeve të ndryshme estetike.

Së fundmi, tabloidi britanik The Sun tregoi se si Dale Cullen, 28 vjeç, ka shpenzuar 25,000 funte (31,000 euro) për të përsosur fytyrën e tij.

Fanatiku i rrjeteve sociale, nga Chester-le-Street, County Durham, tha se presioni për t’u dukur i përsosur bëri që ai të bënte një ndërhyrje në hundë, një implant në mjekër dhe të vendoste zirkona në dhëmbët e tij.

Foto: The Sun

Ai tha për Chronicle Live: “Kam shpenzuar kaq shumë kohë, para dhe energji për të ndjekur atë pamje perfekte, është çmenduri”.

Por ai nuk është i vetmi mashkull në planet që ndjen presionin për t’u dukur perfekt – pasi ka një mori yjesh të famshëm që kanë folur hapur për ndërhyrjet që kanë bërë në fytyrë.

Këtu, Tunc Tiryaki, kirurg plastik konsulent në Klinikën “Cadogan”, analizoi pamjet e mrekullueshme të yjeve meshkuj pas ndërhyrjeve që kanë kryer – nga mbushjet dhe ngritje të fytyrës…e deri tek ata që kanë gjene të mira.

Zac Efron, 34

Foto: The Sun

Kur aktori i “Musical High School” u shfaq shumë ndryshe vitin e kaluar, fansat spekuluan se aktori mund t’i ishte nënshtruar briskut.

Por miku i tij Kyle Sandilands e mohoi këtë, duke thënë: “Është si të marrësh një Picasso dhe të kesh një bojë me gishtin e fëmijës. Pse të shqetësoheni?”.

Por zoti Tiryaki thotë se ndërsa Efron mund të mos kishte bërë një operacion, ai dukej ndryshe.

Ai tha: “Duket sikur ka pasur mbushës dermal në faqe, buzë dhe nofull”.

Simon Cowell, 62

Foto: The Sun

Fytyra e shefit të X Factor ka ndryshuar që kur ai u bë i famshëm për herë të parë për komentet e tij prerëse në shfaqjen e talenteve.

Ai thotë se një pjesë e tronditjes së fansave është për shkak të shumë injeksioneve kundër plakjes.

Ai tha për The Mirror: “Më pëlqen të shikoj ‘vitet e Botox-it’. Të gjithë ne jemi si: ‘Krisht, kishim shumë atë vit. Jo aq shumë atë vit… ndoshta pak më shumë atë vit”.

Z. Tiryako tha: “Ai sigurisht ka bërë botoks në ballë”.

“Por ai ka të ngjarë të ketë bërë mbushje të faqeve dhe nofullës dhe potencialisht edhe një ngritje të fytyrës”, tregoi kirurgu plastik.

Tom Cruise, 59

Foto: The Sun

Aktori i “Mission Impossible” kishte punë dentare për ta ndihmuar karrierën e tij të arrinte majat marramendëse, por më parë i tha Revistës “Playboy” për operacionin: “Nuk kam bërë dhe nuk do ta bëja kurrë”.

Tetorin e kaluar, ai u pa në një lojë basketbolli me një fytyrë jashtëzakonisht të fryrë.

Z. Tiryaki tha: “Ai ishte duke ecur shumë mirë për një kohë të gjatë, ndoshta duke përdorur trajtime sistematike kundër plakjes”.

“Fotografia e fundit është jashtë normës për Tomin, ai ndoshta ka bërë mbushje ose trajtim me steroide”.

Elon Musk, 50

Foto: The Sun

Miliarderi afrikano-jugor ka fituar shumë që nga fillimi i kompanisë PayPal në vitin 2000.

Jo vetëm që është më i pasur se shumica, por edhe më atraktiv në pamje se shumica e meshkujve të kësaj liste.

Z. Tiryaki tha: “Për sa i përket transplantimit të flokëve, ky është standardi i artë”.

“Duket shumë e natyrshme dhe e bërë mirë”, tha ai.

Daniel Craig, 53

Foto: The Sun

Aktori i “Bond” u shfaq në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve BAFTA në vitin 2018 duke u dukur dukshëm më ndryshe se më parë.

Pamja e tij i shtyu fansat të spekulonin nëse kishte botoks apo mbushës, me një tallje: “Ajo fytyrë e ngrirë do të durojë minimalisht”.

Disa thanë se ai u shfaq “plastik” teksa prezantoi një çmim në skenë, por zoti Tiryaki nuk është dakord.

Ai tha: “Nëse Danieli ka bërë diçka, është bërë në një mënyrë shumë të natyrshme. Është e pamundur të thuhet”.

Craig Revel Horwood, 57

Foto: The Sun

Gjyqtari i rreptë Craig ka folur publikisht për një ndërhyrje të hundës në moshën 18-vjeçare dhe një operacion për heqjen e pjesës dhjamore të gjoksit.

Craig tha për ‘podcast’-in ‘White Wine Question Time’: “Kur i hoqa fashat, thjesht fillova të qaja në pasqyrë sepse ishte hera e parë që kisha një gjoks të sheshtë”.

Z. Tiryaki tha: “Ne e dimë se Craig kishte një ndërhyrje në hundë në rininë e tij dhe gjithashtu një procedurë për të ndihmuar gjinekomastinë e tij”.

“Ai ka të ngjarë të ketë pasur një prekje të mbushjes së mesit të fytyrës dhe botoksit në ballë”.

Mickey Rourke, 69

Foto: The Sun

Aktori i “Diner Rourke” nuk lejoi që dashuria e tij për boksin t’ia prishte pamjen e bukur.

Ai thotë se hunda e tij është rindërtuar duke përdorur kërc nga veshi i tij.

Ai i tha DailyMail në vitin 2009: “Shkova te djali i gabuar për të ribashkuar fytyrën time”.

Z. Tiryaki tha: “Shumë nga kjo punë ka qenë rindërtuese siç thotë Mickey – për shembull, rindërtimi i hundës së tij të thyer”.

“Sidoqoftë, edhe këtu ka shenja të një ngritjeje fytyre dhe mbushëse buzësh”.

Marc Jacobs, 58

Foto: The Sun

Dizajneri Marc Jacobs u tha fansave të tij për ndryshimin e fytyrës së tij në Instagram përmes një fotografie me mbishkrimin “#LiveLoveLift”.

Marc i tha ‘Vogue’ pak më vonë: “Po, jam kot. Më duket se nuk ka turp të jesh kot”.

Z. Tiryaki tha: “Marc ka qenë jashtëzakonisht i sinqertë për punën që kishte bërë. Dhe ai ka zgjedhur qartë një kirurg të aftë”.

“Kjo është një ngritje e fytyrës shumë e pastër që është ekzekutuar bukur”.

Brad Pitt, 58

Foto: The Sun

Ylli i “Benjamin Button” duket i mrekullueshëm për moshën e tij – por a i është nënshtruar ai briskut?

Aktori është tepër i ngushtë për mënyrën sesi ai duket kaq rinor dhe përflitet se ai ka kryer një ndërhyrje për palosjen e veshëve pas.

Por zoti Tiryaki thotë se kjo mund të jetë për shkak të gjeneve dhe plakjes.

Ai tha: “Ai po plaket shumë mirë. Fytyra e tij duket e natyrshme”.

“Unë nuk mendoj se ai ka pasur një operacion të dukshëm në vesh”, tha kirurgu plastik.

Barry Manilow, 78

Foto: The Sun

Këngëtari i “Copacabana” ka ndryshuar padyshim që nga ditët e tij të lavdisë në vitet shtatëdhjetë.

Por Barry mohon të ketë pasur ndonjëherë ndonjë procedurë kozmetike për të ndihmuar me parandalimin e plakjes.

Ai i tha Jonathan Ross në vitin 2016: “Vërtet, kështu dukem unë. Nuk e di se për çfarë dreqin po flasin.”

Z. Tiryaki tha: “Fytyra e tij ka ndryshuar ndjeshëm që nga rinia e tij. Nuk do të habitesha nëse ai do t’i nënshtrohej një ngritjeje të fytyrës dhe do ta kishte mbushur këtë me mbushës faqesh”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Erjola Doçi ka një lidhje jashtë Big Brother - zbulohet reperi nga Kosova që ia ka rrëmbyer zemrën?

Erjola Doçi ka një lidhje jashtë Big Brother - zbulohet reperi nga Kosova që ia ka rrëmbyer zemrën?

Magazina
Drilon Gashi reagon pas vendimit të RTK-së për të ndaluar transmetimin e emisionit të Adelina Ismailit

Drilon Gashi reagon pas vendimit të RTK-së për të ndaluar transmetimin e emisionit të Adelina Ismailit

Magazina
Pasi publikoi përgjimet telefonike, shoqërohet në polici ish-bashkëshorti i Drenusha Latifit – flet avokatja e këngëtares

Pasi publikoi përgjimet telefonike, shoqërohet në polici ish-bashkëshorti i Drenusha Latifit – flet avokatja e këngëtares

Magazina
Tha se 'ia nxinte jetën', Ermal Mamaqi i kundërpërgjigjet Fifit

Tha se 'ia nxinte jetën', Ermal Mamaqi i kundërpërgjigjet Fifit

Magazina
Françeska shpërthen në lot: Kur kam qenë e vogël më kanë mbyllur në tualet, mu kujtua ajo situatë

Françeska shpërthen në lot: Kur kam qenë e vogël më kanë mbyllur në tualet, mu kujtua ajo situatë

Magazina
E shpallën të vdekur në rrjete sociale, reagon Adriana Matoshi

E shpallën të vdekur në rrjete sociale, reagon Adriana Matoshi

Magazina
Kalo në kategori