LAJMI I FUNDIT:

Nga Prishtina largohet zyrtarisht dhjetë lojtarë, ndër ta edhe kapiteni

Nga Prishtina largohet zyrtarisht dhjetë lojtarë, ndër ta edhe kapiteni

Prishtina nuk do të vazhdojë me dhjetë futbollistë që ishin pjesë e skuadrës sezonin e shkuar.

Reklama

Janë tetë futbollistë të cilëve iu ka skaduar kontrata, Granit Kolshi, Arbnor Zeqiri, Berat Hyseni, Liridon Ahmeti, Taulant Dajaku, Qemail Elshani, Driton Krasniqi dhe Petrit Osmani. Përparim Islami i është mundësuar të jetë i lirë.

Ndërsa, me Durim Gashin është shkëputur kontrata me marrëveshje të dyanshme.

FC Prishtina, të gjithë këtyre futbollistëve iu falënderohet përzemërsisht për kontributin dhe djersën e derdhur.

Të gjithë këtyre futbollistëve iu uron suksese në vazhdim të karrierës.

Ndërsa, me mbrojtësin, Liridon Kukaj, do të vazhdojnë bisedimet pas kthimit nga pushimi të futbollistit. Kurse, me Armend Thaqin janë zhvilluar negociata, por nuk janë mbyllur ende me asnjë vendim nga mbrojtësi i krahut.

Klubi më i madh në vend nuk ka dhënë asnjë deklaratë për sulmuesin Shend Kelmendi i cili është larguar në drejtim të Skënderbeut.


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori