LAJMI I FUNDIT:

Nga Onana te Kluivert: Kështu mund të jetë formacioni i Ajaxit deri në vitin 2020 (Foto/Video)

Nga Onana te Kluivert: Kështu mund të jetë formacioni i Ajaxit deri në vitin 2020 (Foto/Video)
Reklama

Ajaxi nuk arriti të shpallet kampion në Holandë para Feyenoord, por ata arritën të bëjnë paraqitje fantastike.

Lojtari kryesor i tyre është 19-vjeçari Kasper Dolberg, i cili ka shënuar  23 gola dhe shtatë asistime këtë sezon në 46 ndeshje në të gjitha garat Ajaxit.


Të shtunën ndaj Willien, Ajaxi u fut në histori të Eredivisie duke pasur formacionin më të ri startus, ku mosha mesatare ishte 20 vjet e 139 ditë.

Pasi aktualisht Ajaxi ka shumë lojtarë të rinj të talentuar, më poshtë keni formacionin e mundshëm të tyre deri në vitin 2020 në rast se nuk i largojnë lojtarët:

Portier: Andre Onana

Mbrojtës i djathtë: Deyovaisio Zeefuik

Qendër mbrojtës: Davinson Sanchez

Qendër mbrojtës: Matthijs de Ligt

Mbrojtës i majtë: Daley Sinkgraven

Mesfushor qendror: Frenkie de Jong

Mesfushor: Donny van de Beek

Sulmues anësor: David Neres

Sulmues: Kasper Dolberg

Sulmues anësor: Justin Kluivert

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori