LAJMI I FUNDIT:

Nga Mourinho te futbollistët, të gjithë te Roma të gëzuar me Kupën e Botës të fituar nga Dybala

Nga Mourinho te futbollistët, të gjithë te Roma të gëzuar me Kupën e Botës të fituar nga Dybala

Argjentina ka fituar Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, pasi ka mposhtur Francën në ekzekutim të penalltive 4-2.

E kontribut të madh për këtë trofe dha edhe Paulo Dybala që realizoi penalltinë e dytë në këtë sfidë.

Ylli i Romës ka pasur edhe mbështetjen e gjithë klubit të tij, pasi te Giallorosët të gjithë kanë përkrahur Argjentinën në Kupën e Botës.

Faqja zyrtare e Romës ka publikuar një video ku shihen nga trajneri Jose Mourinho tek shokët e skuadrës së Dybalas duke shikuar ekzekutimin e penalltive.

Në momentin që Dybala shënoi nga pika e bardhë të gjithë u ngritën në këmbë për të festuar.

Video në fjalë është bërë virale në rrjet, derisa Dybala ka falënderuar klubin e tij për përkrahjen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori