LAJMI I FUNDIT:

Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Nga dueli me Andy Ruiz, Anthony Joshua tani është edhe më i frikësuar nga nokauti

Humbja tronditëse e Anthony Joshuas ndaj Andy Ruiz Jr “e ndryshoi” atë dhe e bëri atë “të frikësuar nga nokauti”.

Reklama

Boksieri britanik pësoi një nga humbje më tronditëse në karrierën e tij në përballjen e tij në vitin 2019 me amerikanin, në të cilin ai u rrëzua katër herë gjatë atij dueli.

Një Joshua tjetër ishte shfaqur ndaj Ruizit në revanshin e tyre gjashtë muaj më vonë për të rimarrë titujt e unifikuar të peshave të rënda, por vendosi të mos afrohej aq shumë tek ai.

Anthony Joshua pësoi një humbje shokuese ndaj Andy Ruiz Jr në Madison Square Garden

AJ ka vazhduar të adoptojë një qasje shumë më të kujdesshme që atëherë, për të cilën Joe Joyce beson se është rezultati i drejtpërdrejtë i ndalimit të tij në “Madison Square Garden”.

Ai tha për iDBoxing : “Ai nuk është i armatosur, por është i frikësuar për t’u nokautuar sepse ai është nokautuar disa herë. Ai preferon të jetë i sigurt dhe jashtë rrezikut”.

Joyce mendon se ngurrimi i Joshuas për të hyrë në një përleshje grushtesh do të shfaqet kur ai përfundimisht të rinovojë rivalitetin e tij me Dillian Ëhyte që goditi fort më vonë këtë vit.

Makthi i Nju Jorkut e ka bërë Joshua-n më pak

Ai tha: “Do të tregohet kur të shohim revanshin me të dhe Dillian Whyte. Në luftën e Dillian Whyte, ai u godit me të shtëna të mëdha; ai tundej në këmbë, por ende po dilte përpara”.

“Diçka ka ndryshuar dukshëm pas humbjes së Ruizit”, ka vazhduar më tej ai.

Joshua nuk ka shkelur më në ring që nga humbja e revanshit me Oleksandr Usyk gushtin e kaluar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori