Neymar: Kurrë nuk e kam menduar eliminimin, mendoj se do të arrijmë në finale

Neymar (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Pavarësisht se ishin vetëm disa minuta larg nga eliminimi i tyre nga Atalanta në Ligën e Kampionëve, Neymar pohon se kurrë nuk mendoi për këtë.

Atalanta ishte në epërsi 1-0 deri me një gol të Mario Pasalic deri në minutën e 90-të, por Marquinhos dhe Eric Maxim Choupo-Moting shënuan dy herë në minutat shtesë për të siguruar fitoren 2-1 të PSG-së.

Me këtë fitore, klubi francez ka arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ndërsa ylli i skuadrës Neymar ka pohuar se kurrë nuk e ka menduar eliminimin.

Lexo po ashtu PSG fiton me rikthim ndeshjen e çmendur ndaj Atalantas dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

“Asnjëherë nuk kam menduar për eliminimin”, ka thënë fillimisht Neymar për RMC Sport.

“Asgjë nuk do të më ndalojë të mendoj se do të arrijmë në final”.

Lexo po ashtu Atalanta 1-2 PSG, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

“Ishte e vështirë, por ne jemi një ekip i shkëlqyeshëm dhe një familje e vërtetë. Ishte e pamundur të mendosh që mund të eliminoheshim”, përfundoi braziliani.

Ndryshe, Paris Saint-Germain kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për herë të parë në mbi 20 vjet dhe do të takohet me fituesin e takimit mes RB Leipzig dhe Atletico Madrid. /Telegrafi/

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur