0Shares

Ish-ylli i Milanit dhe Real Madridit, Kaka, ka zbuluar lojtarin e tij të preferuar në futboll, është shoku i tij i kombëtares, ylli i Brazilit dhe Barcelonës, Neymar.

Sulmuesi brazilian e vlerësoi këtë javë se ishte sezoni më i mirë i tij si një lojtar në skuadrën nga Camp Nou, megjithëse munguan sukseset në Ligën e Kampionëve dhe pritet të përfundoj edhe në vend të dytë në La Liga pas Real Madridit.

Neymar: Sezoni im më i mirë te Barca Neymar: Sezoni im më i mirë te Barca

Megjithë një tjetër sezon të fortë në Barcelonë, Neymar prapë nuk po mund ta thyej vakumin duke mposhtur në garë për më të mirin e botës, Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

Por, Kaka, i cili tani luan me Orlando City në Major League Soccer, nuk ka asgjë tjetër veçse dashuria për Neymar bashkatdhetar.

Hazard: Shpresoj ta fitoj Topin e Artë, por e meritojnë edhe disa futbollistë të tjerë Hazard: Shpresoj ta fitoj Topin e Artë, por e meritojnë edhe disa futbollistë të tjerë

“Unë do të thosha se Neymar është lojtari im i preferuar i ri. E dua stilin e lojës së tij”, ka thënë fillimisht për Goal.

“Ai e bën gjithçka kaq të lehtë dhe ai është duke shijuar lojën e tij me Barcelonën”, përfundoi ylli brazilian. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)