Olivia Newton-John ka vendosur të shesë disa sende nga karriera e saj e gjatë për të mbledhur para për një spital për trajtimin e kancerit.

Ajo nxori në shitje gjithashtu një xhaketë lëkure të zezë që veshi në filmin “The Brilliant” në një ankand të mbajtur në Beverly Hills, me një çmim prej 200.000 dollarë, transmeton KP.

Aktorja, e cila u diagnostikua me kancer 27 vjet më parë, ka thënë se do të dhurojë shumë para në një spital që themeloi në Melburn të Australisë.

BEVERLY HILLS, CALIFORNIA – OCTOBER 29: Olivia Newton-John with her ‘Grease’ costuming on display at the VIP reception for upcoming “Property of Olivia Newton-John Auction Event at Julien’s Auctions on October 29, 2019 in Beverly Hills, California. (Photo by Rodin Eckenroth/Getty Images)

“Nuk jam aspak e trishtuar dhe do të shkëputem nga ato gjëra. Këto janë vetëm gjëra, dhe unë përpiqem të mos bashkëngjitëm me to. Do të ruaj kujtime dhe fotografi të dashura, është shprehur Olivia.

Ankandi do të përfshijë gjithashtu 500 artikuj të tjerë të saj. Pjesët më të dashura të veshjeve dhe bizhuterive do të mbahen nga vajza e saj.