Netflix ka zbuluar se “Lucifer” do të rikthehet në maj me pjesën e dytë të sezonit të pestë.

Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në llogarinë e tyre personale, Twitter.

“Ne e dimë që më shumë episode janë ato që ju i dëshironi vërtet. Sezoni i pestë arrin në Netflix më 28 maj”, thuhet në njoftim.

Në sezonin e pestë, sekretet do të zbulohen, personazhet më të dashur do të vdesin dhe më në fund do të marrim një përgjigje për pyetjet, dëshirojnë apo jo?”.

Të gjitha lajmet nga Jerry Bruckheimer Të gjitha lajmet nga Jerry Bruckheimer

Rachael Harris, DB Woodside, Lesley-Ann Brandt, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Scarlett Estevez dhe Kevin Alejandro – janë sërish pjesë e kastit.

Reklama

Zbulohet data e lansimit të pjesës së dytë të sezonit të pestë të ‘Lucifer’ (Foto: Deadline)

Reklama

Lucifer ndërkohë është prodhuar nga WBTV në bashkëpunim me Jerry Bruckheimer.

Seriali gjithashtu është realizuar nga Jerry Bruckheimer, Jonathan Littman, Joe Henderson, Ildy Modrovich, Sheri Elwood dhe KristieAnne Reed.

Zbulohet data e lansimit të pjesës së dytë të sezonit të pestë të ‘Lucifer’ (Foto: Deadline)

Krahas këtij, është njoftuar se në maj do të jetë premiera edhe e filmit “Wrath of Man” në rol kryesor me Jason Statham. /Telegrafi/