Nesër hidhet shorti për çerekfinale në Kupën e Kosovës

Janë kompletuar skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Kosovës.

Këtë edicion në çerekfinale do të marrin pjesë vetëm shtatë skuadra kosovare.

Llapi arriti ta eliminojë kampionin në fuqi të Kosovës, Trepçën ’89 duke e mposhtur në ‘Riza Lushta’ 0-2.

Fitore të lehtë ka shënuar edhe Prishtina që ka mposhtur rivalin lokal Kosovën e Prishtinës 5-0.

Tutje kanë kaluar edhe dy skuadrat gjilanase Drita dhe Gjilani që triumfuan si mysafir me rezultat të ngjashëm 0-1 ndaj Istogut respektivisht Ballkanit.

Dy skuadrat me ngjyrat kuq e zi, Vëllaznimi dhe Drenica gjithashtu kanë siguruar një biletë për çerekfinale.

Ndërkohë skuadra e vetme nga Liga e Parë që është ende në garë është Vushtrria që eliminoi Lirinë e Prizrenit pas penalltive.

Tërheqja e shortit për ndeshjet çerekfinale do të bëhet nesër (e premte) nga ora 14:00 në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Njëra nga shtatë skuadrat e lartpërmendura do të ketë pushim dhe do të kaloj drejt në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Dortmundi

Dortmundi "zbrazë" konton e Real Madridit - skuadra gjermane fiton një tjetër pjesë të shumë nga shitja e Bellingham

"Shpresoj të turpërohen në finale", Sneijder i uron më të keqen Man Unitedit shkaku i veprimeve të një lojtarit

Ekskluzive: Nuk u pagua tre muaj nga Antalyaspori, FIFA i jep të drejtë Zymer Bytyqit - shkëputet kontrata

Romak Zeqiri
Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal