LAJMI I FUNDIT:

Nëse Ramsey nuk largohet, Juventusi do ta ‘ngrijë’ për pjesën e mbetur të sezonit

Nëse Ramsey nuk largohet, Juventusi do ta ‘ngrijë’ për pjesën e mbetur të sezonit

Aaron Ramsey vazhdon të refuzojë ofertat nga Crystal Palace, Newcastle United dhe Burnley, kështu që Juventus mund të ‘ngrijë’ uellsian duke e lënë jashtë skuadrës.

Reklama

Mesfushori 31-vjeçar është nën kontratë deri në qershor 2023, por nuk është pjesë e planeve të Max Allegrit dhe mezi është paraqitur këtë sezon.

Mediat raportuan për interesim e klubeve të Ligës Premier që vazhdojnë të jenë aktive, me klube si Newcastle, Crystal Palace dhe Burnley, por ai vazhdon t’i refuzojë të gjitha.

Sipas Il Bianconero, Juventusi është aq i frustruar me situatën saqë është gati të lërë Ramsey në tribuna për pjesën tjetër të sezonit nëse ai nuk pranon asnjë transferim në janar.

Po ashtu Juve pritet ta hiqnin nga lista e Ligës së Kampionëve, duke e zëvendësuar emrin e tij me atë të mbrojtësit të krahut Luca Pellegrini.

Pavarësisht se çfarë vendimi do të marrë gjatë javës së ardhshme, Ramsey duket se ka luajtur ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Juventusit.

Uellsiani u mor nga Arsenali si lojtar i lirë në vitin 2019, por ka bërë vetëm 70 paraqitje, ku ka shënuar gjashtë gola dhe gjashtë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Ndodh edhe kjo: PSG mendon ta largojë Dembelen një muaj pasi e bleu, tre klube angleze e duan huazimin e tij në janar

Premier League
Kalo në kategori